מאז ועד היום: הכל על מיומנה

מיומנה היא אחת מהלהקות המובילות בישראל ונחשבת ליצואנית תרבות בעלת ערך תרבותי וישראלי ראשון במעלה. הלהקה אשר הוקמה בשנת 1996 ע"י איילון נופר ובועז ברמן שהקימו את מיומנה – נגזרת של מיומנות המשלבת בין אומנות רב תחומית הכוללת אמני ריקוד, אקרובטיקה, מוזיקה, שירה ומשחק. נכון להיום חברים בלהקה מעל ל 50 אמנים מכל רחבי העולם כמו גם מישראל הפועלים יחדיו לטובת יצירת הפקות בלתי נשכחות מבחינה אומנותית ותרבותית, ועדות לכך ניתן למצוא בשורת הפרסים וההכרה הבינלאומית לה זכתה הלהקה מאז יום הקמתה ועד היום.

מופעים פורצי דרך לכל המשפחה

כלהקה רב תחומית הדוגלת בערכים של שווין וגיוון, ניתן בהחלט לומר כי מדובר בגאווה ישראלית אשר מקיימת הופעות בכל רחבי הארץ אבל גם בעולם בהצלחה רבה. הדרך המקצועית של הלהקה לא הייתה קלה ועדות לכך ניתן למצוא בראיונות לתקשורת של המייסדים שסיפרו על הקשיים בדרך עד אשר הצליחו למצוא מקום ראוי להעלאת המופעים כאן בארץ – בית מיומנה ביפו. הלהקה מעלה בימים אלו את המופע החדש שלה בשם בחונטוס בשיתוף פעולה עם הזמר דיוויד ברוזה המלווה את הלהקה בשירה ונגינה. המופע של הלהקה עם האמן הוא רק אחד מעשרות שיתופי פעולה של מיומנה עם אמנים מהשורה הראשונה, כחלק מהיותה להקה שחרטה על דגלה לספק לעולם התרבות אלמנטים ייחודים ופורצי דרך. את דרכה התחילה הלהקה בסדרת מופעים חתרניים ששילבו בין חפצים דוממים לבין מקצבים ובהמשך הצליחה לפתח שפה ייחודית שהפכה לא רק ללהקת מחול אלא גם לבעלת השפעה עצומה על החברה הישראלית, בזכות עולם הסדנאות אותה פיתחה.

מאז ועד היום: הכל על מיומנה

השפעה על כל תחומי החברה

לאחר שנים רבות של עשייה החליטו בלהקה לתרגם את כל הניסיון והידע לכדי יצירת השפעה חיובית על החברה הישראלית, ובהתאם לכך מיומנה מפעילה סדנאות וימי עיון בעבור הציבור בישראל. בהתאם לכך הקימה הלהקה בית ספר לאמנויות הבמה בעיר ראשון לציון וכן מקיימת באופן קבוע מפגשים עם הקהל הרחב לטובת פיתוח כישורים חברתיים באמצעות שימוש בכלי נגינה, ריקוד, שירה, תנועה ומשחק. הסדנאות אשר מתקיימות לאורך כל השנה מתמקדות בהעברה של מסרים המזוהים עם הלהקה, בהתאם לגיל ולמספר המשתתפים שלוקחים חלק בסדנאות. ההשפעה של הלהקה על כל תחומי החברה וההבנה כי מדובר בלהקה שהפכה לנכס צאן ברזל היא זו שהופכת את מיומנה לבעלת השפעה עצומה הן מבחינה תרבותית, אבל לא פחות גם חינוכית.

לסיכום

להקת מיומנה היא להקה מובילה בתחומה שהצליחה לפרוץ את גבול הארץ ולהפוך למוכרת גם בעולם. המופעים של הלהקה בשילוב סדנאות ובית הספר לאומניות הבמה הפך את הלהקה ואת מייסדה לבעלי חשיבות עצומה לחברה הישראלית, בשל הכוח המניע שמצליח לפרוץ גבולות גם לאחר שנים רבות של עשייה, מאז ועד היום.

נגישות